Olainē aizvadīti jau ceturtie velo svētki

Aizvadīti vieni no vērienīgākajiem riteņbraukšanas svētkiem Latvijā. Lieliski laika apstākļi, kupls skaits smaidīgu un pozitīvisma pilnu riteņbraucēju un spraigi notikumi četrās dažādas distancēs. Tas viss bija sastopams ceturtajos Latvijas Velo svētkos Olainē. Rezultatīvākie braucēji, radošākās komandas un kuplākās ģimenes tika suminātas ar vērtīgām balvām no pasākuma organizatoriem un atbalstītājiem.

 

Šosejas distancē spēkiem mērojās gan velo sporta profesionāļi, gan paši izturīgākie velo entuziasti. Līdzīgi kā iepriekšējos gados arī šoreiz tās dalībniekiem bija jāmēro 45 km gara distance. Sīvā konkurencē uzvarētāja titulu godam izcīnīja Ivo Viļums, kurš distanci pieveica 1:04:02 ar vidējo ātrumu 42.2 km/h, aiz sevis atstājot pārējos konkurentus. Godpilno otro vietu vīru konkurencē ieguva Arvis Rendors, kurš pārstāvēja komandu “Dobeles dzirnavnieks/ FeelFree”, bet uzreiz aiz viņa trešajā vietā ierindojās apvienības “Velo GHOST Veloma” sportists no Lietuvas Simas Kondrotas.

Turpretī sieviešu kategorijā uzvaras laurus pārliecinoši plūca “Velo+” komandas braucēja Lana Burgova, uzrādot teicamu laiku – 1:12:10 ar vidējo ātrumu 37.4 km/h. Otra ātrākā braucēja bija rezultatīvā Līga Actiņa no komandas “ELKOR RRS”, bet kā trešā finišēja Elita Klintāja.

Savukārt 33 km garā MTB distance, kas veda ārpus pilsētas robežām, bija izaicinājums pat pieredzes bagātākajiem ātruma cienītājiem. Šķēršļiem nepakļāvās un ātrāko rezultātu uzstādīja Ivars Prokofjevs ar laiku 0:58:14:7 un vidējo ātrumu 34 km/h. Sekundi vēlāk finišēja Jēkabs Jaunslavietis un trešo vietu ieņēma Kristofers Rungulis.

Arī sieviešu kategorijā izcili sniegumi – pirmā finišēja Katrīna Jaunslaviete – Kipure ar laiku 1:02:23 un vidējo ātrumu 31,7km/h, aiz sevis atstājot otrās vietas ieguvēju Lauru Ramani. Savukārt trešā finišēja Vineta Priede ar laiku 1:15:47.

 

 

 

Velo svētku kulminācijā, svētku apmeklētājus priecēja Ģimeņu distances dalībnieki, kas krāšņā 7 km parādes braucienā vienoja aktīvākās ģimenes un radošākos draugu un kolēģu kolektīvus no visas Latvijas.

Paralēli spraigajām sacensībām pasākuma norises vietā apmeklētājus priecēja arī dažādas aizraujošas izklaides aktivitātes: izbraukumu tirdzniecības stendi, degustācijas, konkursi, piepūšamās atrakcijas un radošās darbnīcas bērniem, DJ priekšnesumi un enerģiski mūzikas ritmi.