SVĒTKU NOSKAŅĀS JŪRMALĀ AIZVADĪTS NEATKARĪBAS DIENAS VELOBRAUCIENS

Ceturtdien, 4. maijā, par godu Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas gadadienai Jūrmalā norisinājās jau par tradīciju kļuvušais Neatkarības dienas velobrauciens, kas kā ierasts pulcēja riteņbraukšanas entuziastu no visas Latvijas un Baltijas. 

 

Līdzās profesionāliem braucējiem uz starta līnijas stājās arī lieli un mazi šīs sporta veida entuziasti, kā arī ģimenes ar bērniem. Paralēli svinīgā gaisotnē aizvadītajām sacensībām pasākuma dalībnieki baudīja daudzveidīgu izklaides programmu, pavadot pavasarīgo dienu sportiskā un pozitīvi uzlādējošā gaisotnē.

 

Kā pirmā sacensību distance jau plkst. 10:00 tika atklāts 0,5-1 km garais Bērnu brauciens, kurā kuplā skaitā piedalījās aktīvākie stūrētāji vecumā līdz 12 gadiem. Turpinājumā starts tika dots arī izaicinājumiem bagātajai Tautas distancei 30 km garumā. Tajā pēc spraigas cīņas uzvaras laurus plūca komandas TEAM ZZK sportists Jānis Rubiks, uzrādot rezultātu 42 minūtes un 26 sekundes. Uzreiz aiz viņa finišēja pagājušā gada uzvarētājs ELKOR komandas pārstāvis, Arvils Vikštrems, kurš distanci pieveica arī 42 minūtēs un 26 sekundēs, vien atpaliekot par vienu milisekundi no līdera. Un, visbeidzot, kā trešais ātrākais finiša taisnē ieradās komandas DOLTCINI Latvia Cycling Team sportists Juris Visockis (0:42:26) atpaliekot par divām milisekundēm no otrās vietas ieguvēja.

  

Sieviešu konkurencē pārliecinoši labākā bija komandas Dobeles sporta skolas pārstāve Daniela Leitāne, uzrādot laiku 42 minūtes un 33 sekundes. Otrajā vietā attiecīgi ierindojās Renāte Rodionova no Carnikavas sporta centra (0:42:42), bet trešo vietu kopvērtējumā ieguva arī komandas  Dobeles sporta skola braucēja Evelīna Ermane - Marčenko (0:42:44).

 

Dienas otrajā pusē uz starta līnijas pulcējās un klātesošos priecēja plaši iecienītās Ģimeņu distances dalībnieki vairākās paaudzēs, kuri veica krāšņu parādes braucienu 15 km garumā, demonstrējot savas komandas vienotību un oriģinālos tērpus. Ģimeņu distance atrākais vīriešu konkurencē kopvērtējumā bija Eriks Strazdins, uzrādot laiku 29 minūtes un 28 sekundes. Savukārt sieviešu konkurencē – Olga Zaharova, finišējot  29 minūtēs un 51 sekundē.

 

Paralēli sacensībām pasākuma norises vietā pie Dzintaru koncertzāles velobrauciena dalībniekus un apmeklētājus visas dienas garumā sagaidīja arī dažādas izklaides aktivitātes – radošās darbnīcas un spēles bērniem, izbraukumu tirdzniecības stendi. Pozitīvu noskaņojumu dienas gaitā uzturēt palīdzēja arī DJ Kārlis un atraktīvais sporta pasākuma vadītājs Lauris Lizbovskis.

 

Sacensību organizatori pateicas visiem dalībniekiem, atbalstītājiem un it īpaši policijas un neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestiem, kuri visa pasākuma laikā rūpējās par apmeklētāju drošību.