Majoru pludmalē aizvadīti ikgadējie “Jūrmalas skriešanas svētki”

Svētdien, 22.aprīlīī, Majoru pludmalē jau piekto gadu pēc kārtas norisinājās viens no pavasara atklāšanas gaidītākajiem sporta pasākumiem - “Jūrmalas skriešanas svētki” -, kura ietvaros gandrīz 3000 lieli un mazi skriešanas un nūjošanas entuziasti gan no Latvijas, gan citām valstīm, azartiski piedalījās dažādajās sacensībās. Paralēli sacensībām pasākuma dalībnieki un apmeklētāji turpat, Majoru pludmalē, baudīja arī dažādas radošas un aktīvas izklaides aktivitātes, izbaudot saulaino dienu sportiskā garā.

 

Jau plkst. 10:00 uz starta līnijas kā pirmie un apņēmības pilni pulcējās jaunākie sacensību dalībnieki, ieskandinot sacensību atklāšanu, pieveicot 0,5-1km garo Bērnu skriešanas distanci. Tāpat startu ieņēma arī Latvijas nūjošanas čempionāta pirmā posma dalībnieki, kas apņēmības pilni devās 21km garajā distancē. Ātrākās nūjotājas titulu sieviešu konkurencē šogad ieguva Linda Kubiloviča, savukārt vīriešu vidū uzvarētāja titulu ieguva Feokists Pušņakovs. Pēc pirmo sacensību aizvadīšanas, tālāk starts tika dots arī 5km un 10km nūjošanas distancēm, kurās uzvaras laurus plūca Dmitrijs Dubrovskis un Dace Zīle (5km), kā arī Jurijs Misjuns un Baiba Bolgzda (10km).

 

Dalībniekiem visaktīvāk pulcējoties pēcpusdienā uz 5km un 10km skriešanas distancēm, plkst. 14:00 tika sākta cīņa par ātrākā skrējēja titulu. 10km distances līderi šogad bija Petras Pranckūnas un Ilona Marhele, savukārt 5km distancē kā pirmie finišēja Dmitrijs Jurkevičš un Jeļena Ābele, apsteidzot pārējos sacensību dalībniekus. Finiša taisnē ikviens „Jūrmalas skriešanas svētku” dalībnieks saņēma arī  piemiņas medaļu, kas darināta no koka, lai atcerētos par šo sacensību izcīnītājām uzvarām.

 

Pirms 5 km nūjošanas distances starta uzmundrinājuma vārdus teica Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētājs Gatis Truksnis, kurš arī pats, kopā ar dalībniekiem, devās distancē.

 

Paralēli skriešanas un nūjošanas distancēm ikviens pasākuma apmeklētājs varēja nesteidzīgi baudīt arī dažādas aizraujošas izklaides aktivitātes: sejas apgleznošana, basketbola soda metieni, aktīvās sporta spēles NRF stendā, Vinnija Pukā spēlē, un atrakcija – signālspēle, piesaistot jaunākos pasākuma apmeklētājus. Pozitīvu noskaņojumu dienas gaitā uzturēt palīdzēja arī DJ Kārlis un atraktīvais pasākuma vadītājs Ivars Bācis.

Ar „Jūrmalas skriešanas svētkiem” Jūrmalas pilsētā ir aizsākusies aktīvās atpūtas vasaras sezona. Šogad kūrortpilsētā gaidāmi vairāki starptautiski un nozīmīgi sporta pasākumi. Tuvākais no tiem notiks jau 4. maijā    Neatkarības dienas velobrauciens. Jūrmalas aktīvās atpūtas pasākumi apskatāmi www.jurmala.lv